Microblading a permanentní make-up: fakta a mýty

TaTerka - permanentní make-up

Jedná se o tetování?

S náhle zvýšeným zájmem médií a pozornosti, který zaznamenal termín „microblading“, došlo u některých lidí k mylné představě o tom, že se o proces tetování nejedná. Permanentní kosmetika, mikropigmentace, dermální implantace, microblading/microstroking, dlouhotrvající make-up jsou všechno různá pojmenování používaná v souvislosti s jednou a tou samou procedurou – s kosmetickým tetováním. Pokud je jakákoliv barva aplikována jakýmkoliv strojkem do kůže, jedná se o tetovací proces, který může být různými autoritami, zdravotnickými úřady a také jazykovými zdroji definován s různými odchylkami. Avšak bavíme-li se o tomto procesu jako o „tetování“, může to být problematické právě pro osoby, které by z náboženských či jiných osobních důvodů za normálních okolností „tetování“ odmítli.

Je při tetování technikou microbladingu používaná čepel?

Microblading je procesován strojkem, do kterého se vkládají čepelky, při metodě permanentního make-upu přístrojem se do strojku vkládají jehly, které jsou uskupeny v různém počtu a uskupení a následně jsou manuálně vykreslovány jednotlivé čárky připomínající chloupky obočí. Manuální metody tetování jsou používány již mnohá léta a tak se i tetovací přístroje s postupem času mění z prehistorických zbroušených kamenů až po ruční strojky používanými dnes. Každý ruční přístroj používaný k microbladingu či permanentnímu make-upu by měl být sterilní a používané komponenty jednorázové.

Je microblading a permanentní make-up semipermanentní (polotrvalý)?

Některá studia a salony propagují microblading a metodu permanentního make-upu obočí jako částečně trvalý proces a že barva je pouze aplikována do epidermální vrstvy kůže. Avšak podrobnější studium anatomie a fyziologie potvrdí, že toto není pravda. Pokud není pigment implementován do škáry (dermis), zmizí během hojivého procesu kůže, během normální regenerace buněk epidermální vrstvy. Pigment v kůži časem vybledne, ovšem toto nečiní tento proces semi-permanentním (polotrvalým). Neexistuje způsob, jakým bychom byli s jistotou schopni odhadnout jak moc a za jak dlouho pigment vybledne, ale můžeme pouze předpokládat na základě zkušeností.

Je potřeba méně zkušeností a proškolení k provozování microbladingu než k proškolení odborníka permanentní kosmetiky?

Ne. Pokud se zaškoluje nový odborný kosmetický pracovník, musí projít stejným počtem hodin praxe potřebné k provozování metody microbladingu jako odborník provozující permanentní kosmetiku, jelikož se jedná o stejnou metodu procedury. Existuje zde mnoho oblastí, které jsou proškolovány jako např. obličejová morfologie, struktura kostí, tvarování obočí a design, analýza barev, barevná typologie a teorie barev, správné zacházení s vybavením, prevence infekcí a kontaminace infekčním materiálem, dále praktická část a příležitost sledování procedur než dojde na samostatnou práci pod dohledem školících odborníků. Každý kosmetický pracovník aplikující metodu microbladingu nebo permanentní kosmetiky musí prokázat absolvování kvalifikačních školení a kurzů, dále pak musí projít kontrolním šetřením zdravotnickými a hygienickými úřady a mít veškerá potřebná povolení a kvalifikace k dispozici dříve, než začne samostatně pracovat a tak profesionál v oboru musí projít složitým a zdlouhavým procesem.

Časté otázky

Pro permanentní make-up existuje dnes mnoho výrazů: permanentní kosmetika, mikropigmentace, kosmetické tetování nebo microblading. Každý tento název ale skrývá stejnou proceduru: vylepšení vizáže obličeje a kůže s pomocí speciálních pigmentů určených pouze k použití na obličej a je aplikován pouze do kůže, tedy první vrstvy, ne hlouběji. Procedura mikropigmentace je poskytována za přísných hygienických a sterilizačních postupů. Veškerý použitý materiál je sterilní a to včetně jehel, které jsou určeny pouze k jednorázovému použití a po použití se vyhazují. Provozní řád a proces mikropigmentace přísně podléhají požadavkům Krajské hygienické stanice a bezpečnosti práce a jsou jimi i schváleny.

Jsem vhodným kandidátem pro permanentní make-up?

Pokud žijete aktivním životem a chcete vypadat co nejlépe a to každý den a za jakýchkoliv okolností, anebo patříte do některé skupiny zmíněných níže, je pro Vás permanentní make-up vhodný.

 • Slabozrakost nebo slepota
 • Neschopnost se samostatně nalíčit či nespokojenost se vzhledem vlastní aplikace líčení
 • Alergie na kosmetické prostředky k líčení
 • Řídké, světlé nebo žádné obočí
 • Alopecie (neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení)
 • Třesoucí se ruce, chvění (neschopnost se líčit)
 • Chemoterapie (vypadávání chloupků)
 • Parkinsonova choroba (třes)
 • Mastná pokožka s výraznými póry
 • Velmi světlá pokožka, strach z barev
 • Rozmazávání make-upu, šmouhy, líčení nezůstává na svém místě
 • Obtěžující časová náročnost aplikace každodenního nebo častého líčení
 • Vhodné pokud není v rodinné nebo osobní anamnéze výskyt keloidů (nadměrný růst jizevnaté tkáně v okolí ran a poškozené kůže)
TaTerka - permanentní make-up

Kolik sezení budu potřebovat?

Proces aplikace barvy obvykle vyžaduje dvě sezení. Během prvního se rámcově naznačí základ tvaru a bavy.V průběhu sezení se pravděpodobně také budeme potýkat s otokem, mokem a ostatními problematikami vznikající při práci s kůží. Během uzdravovacího procesu se barva z povrchu kůže odlupuje a barva implantovaná do dermální vrstvy vypluje na povrch. Během 4-6 týdnů se bude barva postupně měnit. Druhé setkání by mělo proběhnout nejdříve za 1 měsíc od prvního sezení a nejdéle do 12 týdnů. Světlé místa a světlejší vrstvy barvy budou zcela normální a při druhém sezení se obvykle dokončí proces intensifikace barvy a mohou být provedeny i mírné změny například tvaru. Jelikož však pracujeme s kůží a hojením v různých podmínkách a za různých okolností, není možné garantovat, že během těchto dvou sezení bude dokončeno vše, co je potřeba. Nicméně třetí sezení nebývá povětšinou již nutné, a pokud ano, je to častěji z důvodů klientových potřeb a preferencí spíše než kvůli zadržení a uchování barvy. Pokud má klient permanentní make-up provedený dříve v minulosti, neze garantovat retenci pigmentu, pigment může vyblednout dříve, nebo se nezadržet vůbec. Zde je třeba zcela individuálního přístupu.

A co když chci svůj permanentní make-up změnit?

Změňte! Přes permanentní make-up můžete použít jakékoliv barvy a kosmetiku. Někteří klienti rádi použijí běžný make-up přes ten permanentní s cílem dosáhnout ještě dramatičnějšího efektu a to často v rámci večerního líčení. Volba je jen na Vás.

Co když mám o permanentní make-up opravdu zájem, ale mám také opravdu velký strach?

Právě proto nabízím konzultaci zdarma, která není závazná a může Vám pomoci se rozhodnout a cítit tak, že Vaše rozhodnutí je stoprocentní. Vy z něho máte radost a žádný stres.

Co zahrnuje vstupní konzultace?

Během konzultace jste seznámeni s proceurou, kterou budete chtít podstoupit. Můžete klást dotazy, cokoliv, co by Vás zajímalo ohledně permanentního make-upu. V případě obočí, namalujeme ideální tvar a jsou konzultovány barevné možnosti v souladu s barvou a typem Vaší kůže. Pokud nepotřebujete konzultaci výše nabízenou v rámci rozhodování, tato konzultace probíhá během stejného sezení, během kterého je následně aplikován permanentní make-up, nebo-li mikropigmentace do kůže.

Jak se permanentní make-up provádí?

K aplikaci permanentního make-upu jsou používány organické a anorganické přírodní barvy určené speciálně k používání na obliče a jsou aplikovány pouze do dermální vrstvy kůže pomocí „strojku“ nebo „pera“ podobným strojkům tetovacím. Před aplikací pigmentu je Vaše kůže vyšetřena, zda na ní nejsou žádné oděrky, řezné či jiné ranky. Oblast je následně desinfikována antiseptickým přípravkem a je předkreslen Vámi požadovaný tvar. Následně je Vámi tvar, umístění a styl odsouhlasen a kosmetické tetování začíná. Obvykle trvá 1,5-2 hodiny.

Je to bolestivé?

Pociťování bolesti může být velmi individuální. Před každou procedurou je aplikováno lokální anestetikum k znecitlivění pokožky. Každý máš však v různých místech pokožku různě citlivou ačkoliv je velká snaha bolestivost zminimalizovat. První anestetikum je aplikováno na nenarušenou kůže, další jsou speciálně vyvinutá pro účinnost na kůži narušené, proto se doplňují v průběhu procedury a to na kůži již narušené jehlou. Prosím informujte kosmetičku o veškerých lécích, které užíváte chronicky i o lécích, které jste užila například v rámci prevence bolesti před procedurou, taktéž o veškerých Vám známých alergiích.

Kdy se mohu vrátit zpátky do práce?

Ačkoliv se většina klientů vrací ihned zpět do práce a ke svým denním aktivitám, je možné, že se objeví v oblasti aplikovaného permanentního make-upu zarudnutí, menší otok, někdy i tenké stroupky po dobu 7-15 dnů. Proces hojení a jeho rychlost je velmi individuální a je také závislý na prováděné proceduře.

Mohu po aplikaci permanentního make-upu nanést make-up?

V rámci prevence infekcí je nutné zachovat oblast aplikace permanentního make-upu čistou. Kosmetické přípravky by tedy neměly být používané v dané oblasti a to do doby úplného zhojení, což bývá zhruba 5-15 dní a to v závislosti na proceduře a na hojících schopnostech Vašeho organismu.

Kdy uvidím výsledky práce?

Výsledek procedury permanentního make-upu uvidíte ihned, ačkoliv ten konečný bývá vidět až přibližně po 4 týdnech. Barva změkne a drobné stroupkování zmizí během jednoho až dvou týdnů. Většina procedur vyžaduje následné korekce, které se domlouvají na dobu za přibližně 4-6 týdnů od procedury.

Pamatujte si: Barva bude prvních 7-15 dní výrazně tmavší. To je proto, že barva je implantována do dermální vrstvy kůže a také na povrch kůže (to jsou ony stroupky a odlupování). Odhojením barva měkne a bledne v době od 2-6 týdnů.

Co když se spálím na sluníčku?

Dbejte prosím na to, že prvních 30 dní po proceduře byste se neměli vystavovat sluníčku vůbec. Opálená kůže je kůže narušená a hůře se hojí.

TaTerka - permanentní make-up

Co když chodím pravidelně do posilovny, jsem v období tréninku či přípravy k sportovním závodům, nebo jsem náruživý plavec?

Ať už děláte cokoliv z výše zmíněného, jste perfektním adeptem k proceduře permanentního make-upu. Avšak je třeba pomyslet na určitou nutnou investici. Oční linky se všeobecně hojí velmi dobře a to již přibližně po týdnu od aplikace při správné péči. Obočí se všeobecně hojí do týdne až dvou od procedury při správné péči. Avšak pot a námaha mohou významně práci kosmetičky zkompromitovat. Sůl se používá k odstraňování pigmentu a existuje mnoho popsaných případů od skvělých techniků a techniček metody permanentního make-upu, které dokazují dramatické zlepšení výsledků práce při perfektním provádění následné péče a dodržování jejích zásad. Pokud víte, že nebudete schopni investovat Váš čas a námahu do hojícího procesu, nepodstupujte proceduru permanentního make-upu, protože pro krásný kosmetický efekt je stejně jako jeho samotné provedení důležité i post-procedurní hojení.

Je permanentní make-up skutečně permanentní? Budu muset proceduru časem znovu opakovat?

Veškerá permanentní kosmetika časem bledne, některá zmizí časem úplně v důsledku vystavování se slunečnímu záření, krémy proti stárnutí, hormonální působení, léky atd… tyto všechny aspekty mají vliv na pigment. Částice pigmentu jsou vpraveny do kůže a zde zůstanou permanentně, odtud také pochází název permanentní kosmetika. Toto avšak neznamená, že pigmenty zůstanou tak v nezměněném stavu a navždy.


Jak mohu prodloužit „životnost“ mého permanentního make-upu?

Čtyři aspekty ovlivňují živost permanentního make-upu:

1. Hormony

V této oblasti může cokoliv ovlivnit jen opravdu málokdo a tak nám nezbývá, než si této souvislosti nevšímat.

2. Vystavování slunci

2.1. Oční linky

Zde je doporučeno nosit sluneční brýle a to co nejčastěji. Oblast je také vhodné každý den velmi jemně čistit, aby na očních víčkách nedocházelo ke shromažďování kožních buněk.

2.2. Obočí

Na obočí je doporučeno použít vysoce kvalitní opalovací krém (ideálně SPF 50+)

2.3. Rty

Použití produktů s ochranným faktorem proti slunci a zároveň utišující rty pomůže ochránit permanentní barvu na rtech.

3. Krémy proti stárnutí a pečující krémy

Zde je při aplikaci takových kosmetických produktů vhodné dodržet určité opatrnosti. Ze zkušeností víme, že aplikace krémů proti vráskám denně do oblasti nad obočím způsobí, že pigmentované obočí vybledne rychleji, než bychom očekávali. Pleťové produkty mají tendenci „putovat“ až 7 centimetrů od místa původní aplikace, to znamená, že pokud krém aplikujeme typicky v oblasti čela, může klesnout až do oblasti obočí a pokud se Vaše permanentní kosmetika v oblasti obočí vytratila rycheji než za jeden rok, toto bude pravděpodobnou příčinou.

4. Léky

Některé léky mohou ovlivnit dobu hojení či retenci pigmentu. Neexistuje však žádný přímý seznam takových léků a potíže způsobené užíváním léků jsou ojedinělé. Kosmetička by měla být vždy upozorněna na všechny užívané léky, obzvláště ty užívané trvale a to včetně bylinných přípravků či vitamínových kůr. Některé léky výsledný efekt permanentního make-upu ovlivňují více než jiné. Například některé léky užívané při hypertenzi (vysoký tlak) a některé léky ovlivňující funkci štítné žlázy mohou způsobovat určité zdržení při hojení či ovlivnit zachování pigmentu. Dále by měly být brány na zřetel léky často předepisované na problematickou kůži. Pokud někdo užívá například accutane (lék k léčbě akné), neměl by podstupovat proceduru permanentního make-upu alespoň 1 rok od ukončení léčby. Přes veškerou snahu o předvídání a předcházení těchto možných změn, vzhledem k tomu, že kůže je živý a dýchající orgán se svou vlastní povahou, je možné, že bude třeba dalších setkání ke korekci pigmentu, nebo nebude možné docílit perfektního výsledného efektu. Je třeba se nevzdát a být trpělivý, avšak toto je jedním z důvodů, proč není možné garantovat absolutní satisfakci s výsledkem kterékoliv z procedur permanentního make-upu.


TaTerka - permanentní make-up

Co dělat, když začne permanentní make-up blednout?

Pokud při pohledu do zrcadla zjistíte, že by bylo třeba použít tužky k dobarvení, je na Vašem uvážení, zda nepřijít na tzv. color boost (oživení permanentního make-upu). Je doporučeno počkat alespoň 1 rok od poslední procedury a to naopak někdy i přesto, že třeba nemusíte pocítit potřebu permanentní make-up zatím oživovat, jelikož pigment bledne pomalu a postupně.

Běžně je potřeba oživit permanentní make-up za 1-4 roky. U vláskovaného obočí někdy již za 2 roky, zde je potřeba dbát obzvlášť velký důraz na následnou péči v době hojení.

Zajímá mne permanentní make-up očních linek.

Pokud jste si všimli, že se horní a dolní oční linky nespojují v rozích očí, je to tak správné a má to svůj důvod. Nelze spojit obě linky proto, že zde hrozí riziko migrace pigmentu. Kůže je v těchto okrajových místech velmi tenká a pigment tak může v kůži cestovat a může způsobit, že bude pigment vypadat jako by byl rozmazaný v okolí oka, což je skutečně velmi nežádoucí. Je možné i vidět práce některých odborníků na permanentní make-upu, kteří linky v rozích spojí, avšak rozlití pigmentu může nastat kdykoliv. Z těchto důvodů takové linky neprovádím a nepodstupuji taková rizika. Nikdy se také spodní linka neprotahuje až na úroveň slzného kanálku z toho důvodu, že by se mohl slzný kanálek poškodit a mohlo by zde dojít opět k migraci pigmentu. Ostatní se domlouvá před procedurou nebo během konzultace. Spodní linka se také neaplikuje do oblasti linie nad spodními řasami (vlhká linie), kde může dojít opět k migraci pigmentu nebo k narušení schopnosti vlhčit oko a ztráta této schopnosti může být definitivní.

Protažení oční linky do tzv. kočičího tvaru se nedoporučuje hlavně z dlouhodobého hlediska, protože oko při stárnutí mění svůj tvar a ačkoliv může být protažená linka dotažená směrem nahoru, časem by mohla s tvarem a stárnutím oka klesat dolů a vyskytnout se mimo původní tvar i místo. A proto, že určitá část pigmentu může zůstat v kůži, oživení linek přesto nebude možné, protože by bylo potřeba změnit i tvar a původní by mohly být stále vidět.

Zůstane oční linka po aplikaci permanentního make-upu intenzivně tmavá či podobná aplikovanému očnímu fixu?

Permanentní make-up si nikdy nezachová tvrdost barvy tak jako čerstvě aplikovaná linka fixou. Jelikož je barva aplikována do kožní vrstvy zvané dermis, je tak barva v kůži lehce rozmlžena. Dalo by se to přirovnat k efektu, kdy přetáhnete silonovou punčochu přes černou ponožku a ta tím pádem není barva již tak výrazně černá jako předtím. Těsně po aplikaci vypadá barva tmavěji a výrazněji proto, že barva leží na povrchu kůže, ovšem po odloupání, které probíhá v následujících 7-10 dnech po aplikaci, barva zesvětlá. V tomto případě však můžete dobarvit oční linky do výrazné barvy kdykoliv klasickým make-upem.

Vaše vlastní pleť však má hodně co do činění s výsledným efektem Vašeho permanentního make-upu očních linek. Pokud máte tmavší pleť, barva nebude působit tak kontrastně, jako u jiných s pletí světlejší. Na tmavé pleti působí linky spíše jako jemně šedé či nahnědlé. Avšak důvody vedoucí k tomu, že se klientka či klient rozhodně pro permanentní make-up bývají spíše takové, jako například trvalá upravenost i po sprchování, plavání, sportu či probuzení, jak bylo již dříve zmíněno, je ovšem vždy možné v případě potřeby dolatit dramatický efekt linek i klasickým make-upem.

Přeji si velmi tenkou oční linku.

Ano, je možné provést tzv. mini-liner, tedy velmi tenkou linku, která je aplikována do prostoru mezi řasy. Vytváří tak efekt hustších řaš a nádherně rámuje oko.

Existují různé barvy k aplikaci, ze kterých si mohu vybrat?

Pro vykreslení linky mezi řasy pro začátek je překrásná kombinace hnědo-černé a tmavé černé pro přirozený vzled. Při korekci se pokračuje ve s využitím stejné barevné kombinaci, a nebo je linka intenzifikována trochou černé navíc. Tato kombinace vytváří přirozenější efekt, jiné barvy jsou k dispozici, avšak barevný základ je potřeba provést v této kombinaci nebo v černé.

TaTerka - permanentní make-up

Zajímá mne permanentní make-up obočí.

Tvar a styl vytvoření obočí pomocí metody permanentního make-upu je před aplikací projednán s klientkou (klientem) a odsouhlasen po předkreslení a vyměření. Je dohodnut i styl, jakým bude permanentní make-up aplikován. Nejpopulárnějším způsobem tetování obočí je metoda vláskování. Zde je nejdříve navržen tvar obočí a po schválení klientkou je každý chloupek vykreslen individuálně pro efekt „reálného“ obočí. Vypadá nejpřirozeněji a ne nejžádanější. Obočí tzv. formou „bloku“ bývalo populární po desetiletí. Takové obočí není pro každého, tato metoda je tedy dobře prodiskutována před aplikací, je „nejtrvalejší“ a je tedy nejvíce zavazující. Dále lze provést permanentní make-up obočí stylem tzv. powder filled – pudrové obočí. Technika a barvy jsou volené tak, aby finální efekt byl téměř k nerozeznání od obočí vykresleného stínem nebo tužkou na obočí, je velmi jemné a měkké.

Je některý typ techniky pro permanentní make-up obočí pro mne vhodnější než jiný?

Rozhodně. Většina klientů má určité predispozice, které ovlivňují výsledný efekt permanentního make-upu obočí. Ovšem po krátkém rozhovoru a na základě několika zodpovězených otázek lze určit metodu, která bude pro Vás nejvhodnější, včetně výběru barvy.

Je Vaše pokožka mastná, má velké póry, vrásky, nebo je zničená sluncem?

Pokud je odpověď ano alespoň na jedno z výše zmíněné, pudrové obočí bude pro Vás ideální a bude krásné mnoho let. V tomto případě nejste kandidátkou na techniku vláskování, jelikož Váš typ pleti jednoduše neumožní vykresleným vláskům se vyhojit správně, bude zde tendence k vyblednutí a budou stejně působit pudrově a matně.

Je Vaše pleť velmi světlá, nebo máte strach z barvy?

Pokud platí alespoň jedno „ano“, vlastníte zřejmě jednu těch přednádherných tváří a toužíte po mírném „zvýraznění“ Vašeho obočí, jelikož v přirozené podobě nerámuje Vaše obočí oči tak, jak si představujete. I zde je vhodnější technika pudrového obočí, protože světlý pigment by při při vláskované technice nebyl příliš dobře vidět, protože by byly vykreslené vlásky příliš jemné.

Je Vaše vlastní obočí velmi světlé nebo šedivé?

Pokud ano, je třeba myslet na udržování Vašeho obočí. Šedivé obočí nebo velmi světlé je na povrchu vždy vidět a to naprosto v nezávisloti na provedené technice permanentního make-upu. Velmi jemné pudrové obočí na pozadí působí nádherně. Pokud jste si však jisti, že toužíte po středně tmavé nebo tmavé barvě obočí, údržování Vašeho obočí bude nezbytné. Jedním způsobem takové údržby je pravidelné vytrhávání, nebo také vyholování či depilace voskem. Je nutné si uvědomit, že velmi světlé obočí vytváří perfektní prostor pro pudrové kouřové obočí, bude vypadat nádherně a nebudete muset pravidelně Vaše vlastní chloupky barvit, holit či depilovat. Na druhou stranu lze jemným ztmavením obočí vytáhnout jeho hrany a docílit tak efektu „eyeliftu“ u stárnoucí tváře. Ovšem toto si musí každý klient individuálně promyslet a rozhodnout, je ovšem vždy vhodnější začít světlejší variantou, kterou je vždy dále možné zvýraznit a ztmavit v budoucnu, pokud si to budete přát.

Libí se Vám vláskované obočí, avšak také doufáte, že Vám Vaše obočí vytvořené metodou permanentního make-upu vydrží velmi dlouho s minimální péčí?

Pokud odpovídáte opět ano, tak opět pudrové obočí vyžaduje nejméně péče a má tendenci vydržet i několik let krásné. Nejdéle vydrží obočí dělané formou „bloku“ a však je také nejčastěji klientům rozmlouvané. Poněvadž metoda vláskovaného obočí je velmi delikátní, bude záležet na Vaší následné péči pro správné zhojení a nejlepší výsledný efekt. Vezmeme-li v potaz mnoho možností týkajících se zadržování pigmentu, může obočí touto metodou vydržet 12 měsíců až 2 roky. Toto obočí má tendenc nejprve vyblednout lehce do stylu spíše pudrovaného obočí, jelikož se po čase jednotlivé vykreslené vlásky hůře definují. Chloupky jsou typicky překreslovány při oživovací návštěvě.

Je možné „vytvarovat“ metodou permanentního make-upu obočí, která jsou navzájem zrcadlově stejná?

V prostředí kosmetické krásy se říká, „ obočí jsou sestry, ne dvojčata“. Naše obličeje nejsou symetrické. Pokud by byly, ve skutečnosti bychom vypadali nyní velmi odlišně od podoby, kterou známe. Naším cílem je, aby byl zachován ráz obličeje a výrazu a podpořit to, co je na Vás krásné a zároveň potlačit nedostatky. Perfektní kopie obočí navzájem je nemožná a upřímně o ni ani nestojíme. Vaše očekávání by měla být realistická, abyste od metody permanentního make-upu dostali co největší satisfakci.

TaTerka - permanentní make-up

Zajímá Vás permanentní make-up rtů:

Nejsou-li Vaše rty rovnoměrné a máte zájem o vytvoření permanentní linky rámující Vaše ústa a definující tvar Vašich rtů, je to možné, ovšem všeobecně je permanentní make-up rtů jedním z nejsložitějších procedur permanentního make-upu, je třeba velmi pečlivě zvážit styl a metodu, kterou bude na rtech prováděn, je ideální před návštěvou poslat foto rtů, nebo si domluvit konzultaci, při které jsou probrány možnosti a rozhodne se o nejlepším servisu, který lze nabídnout právě pro Vás a Vaše rty konkrétně.


Ref: https://aboutyourfaceandbody.com/tattooing-vs-micro-blading/

Nahoru